Ciepły wieczór po upalnym dniu, lekki wiaterek, na niebie księżyc, doborowe towarzystwo i… starannie wyselekcjonowane kino – to wszystko czeka Was podczas plenerowych seansów w ramach Lata w Mieście. Wszystkich tych, którzy sezon wakacyjny spędzają w Białymstoku albo wpadają w odwiedziny do naszego miasta, zapraszamy na chwilę oddechu od codziennego zgiełku podczas filmowych pokazów pod chmurką!

W programie:

29 czerwca, godz. 22:00 – THE ROOM Z POLSKIM DUBBINGIEM
6 lipca, godz. 22:00 – PIEŚNI WIELORYBÓW
20 lipca, godz. 21:30 – W NICH CAŁA NADZIEJA
10 sierpnia, godz. 21:00 – LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
17 sierpnia, godz. 21:00 – SETKI BOBRÓW

Kino plenerowe: W nich cała nadzieja

20 lipca 2024, godz. 21:30
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

W nich cała nadzieja
Polska 2023, 89′
reż. Piotr Biedroń

W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się z dotkliwą samotnością. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat. „W nich cała nadzieja” to pierwszy polski film, który porusza temat przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się technologii.

Film zdobył wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych oraz nagrodę dla Klimatycznego Filmu podczas 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymał także nagrodę Méliès d’argent dla najlepszego filmu fabularnego na Trieste Science+Fiction Festival we Włoszech.