Ciepły wieczór po upalnym dniu, lekki wiaterek, na niebie księżyc, doborowe towarzystwo i… starannie wyselekcjonowane kino – to wszystko czeka Was podczas plenerowych seansów w ramach Lata w Mieście. Wszystkich tych, którzy sezon wakacyjny spędzają w Białymstoku albo wpadają w odwiedziny do naszego miasta, zapraszamy na chwilę oddechu od codziennego zgiełku podczas filmowych pokazów pod chmurką!

W programie:

29 czerwca, godz. 22:00 – THE ROOM Z POLSKIM DUBBINGIEM
6 lipca, godz. 22:00 – PIEŚNI WIELORYBÓW
20 lipca, godz. 21:30 – W NICH CAŁA NADZIEJA
10 sierpnia, godz. 21:00 – LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
17 sierpnia, godz. 21:00 – SETKI BOBRÓW

Kino plenerowe: Lunana. Szkoła na końcu świata

10 sierpnia 2024, godz. 21:00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Lunana. Szkoła na końcu świata
Bhutan, Chiny 2019, 110′
reż. Pawo Choyning Dorji

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to pierwsza produkcja z Bhutanu nominowana do Oscara. Reżyser Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu…

“Lunana. Szkoła na końcu świata” jest przepiękną i poruszającą opowieścią o sile człowieczeństwa i zaskakujących scenariuszach, jakie potrafi pisać życie, a piękne górskie krajobrazy, muzyka i subtelne poczucie humoru dodają filmowi niesamowitego klimatu.