To już 40 lat!

4 listopada 2023, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Michał Kielak to jeden z najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. Współpracował z wieloma zespołami i artystami w Polsce i w Europie. Wielokrotnie nagrodzony tytułem „Harmonijkarz Roku” według ankiety Blues Top. Laureat Fryderyka w kategorii „Płyta Roku”. Ex-członek legendarnej Kasy Chorych.

Bez zbytniej przesady wypada zauważyć, że Michał Kielak wystąpił na wszystkich festiwalach bluesowych w kraju, między innymi na Rawie Blues w Katowicach, Blues Express w Zakrzewie, Bluesadzie w Szczecinie, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jesieni z Bluesem w Białymstoku, Toruń Blues Meeting, Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim a także ma na koncie koncerty na festiwalach m.in w USA, Chinach, Francji, Chorwacji, Niemczech, Białorusi, Czechach i na Cyprze.

Na swoim koncie ma występy w różnych okazjonalnych konfiguracjach, m.in. z: Marylą Rodowicz, Sebastianem Riedlem, Romkiem Puchowskim, Tymonem Tymańskim, Leszkiem Winderem, Janem Gałachem, Adamem Kuliszem, Jakubem Andrzejewskim, Bartkiem Szopińskim oraz z grupami Cree, Krzak, Pokój Numer 3, Szulerzy, Chłopcy z Placu Broni, Czarny Pies, Śląska Grupa Bluesowa i wielu innymi. Wypada zaznaczyć, że nie ogranicza się do współpracy wyłącznie z przedstawicielami sceny bluesowej. Wspierał takich wykonawców jak Dubska (reggae), Ania Rusowicz (rock) czy Jurek Paterski (country).

Jego harmonijkę można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach i to nie tylko bluesowych.

W 2021 wydał swoją drugą solową płytę „Unique”, na której pojawiła się plejada znakomitości polskiej sceny muzycznej. Obecnie na stałe współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową, Sebastianem Riedlem i jazz-rockowym składem Czarny Pies.

Specjalnie z okazji 40 lecia Zaduszek Bluesowych zaprezentowane zostaną utwory z projektu “Kielak plays Skiba” wspólnie z muzykami z Lucky Troubles.

 

Zespół Lucky Troubles powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków na co dzień związanych z Poznaniem i Bydgoszczą.

Jakub Andrzejewski, to wokalista i gitarzysta stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Sebastianem Riedelem, Cree.

Andrzej Kownacki, jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.

Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem GLASSPOP. Przygodę z gitarą zaczynał od świata dźwięków bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z projektem Maciej Kręc Blues Super Session, Hot Water, Wolną Sobotą.

Zespół występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia. Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky. Doświadczenie i kreatywność muzyków sprawia, że proponowana przez nich muzyka, przełamuje schematy i zaprasza słuchaczy w barwną dźwiękową podróż.

Zarówno autorskie kompozycje, jak i włączane do repertuaru covery, wykonywane na żywo, często stanowią dla artystów punkt wyjścia do improwizacji, dzięki czemu ich występy są zawsze interesujące i pełne emocji.

Trio pracuje nad pierwszą płytą, na której znajdą się w pełni autorskie kompozycje zawierające teksty autorstwa Jakuba, Andrzeja i Macieja. Premiera płyty planowana jest na jesień 2023 roku, a zwiastujący ją singiel „Burning Tires” ukazał się w październiku 2022.

 

Mojo to nowy 5-osobowy skład z Trójmiasta łączący rhytm-and-blues’a, soul i muzykę cajun w niepowtarzalną całość. Z amerykańskim wokalistą Felipe Schreiberg na czele zebrała się śmietanka muzyków związanych od lat z trójmiejskim bluesem: Piotr Augustynowicz (Cotton Wing, Jo & Lazy Fellow), Tomek Kruk (Kraków Street Band, GRUFF!), Michał Mantaj (Zeppelinians) i Igor Augustynowicz (Zeppelinians, Haasta, Jo & Lazy Fellow).

Muzyka Mojo to klimat amerykańskiego południa, energetyczne show przywodzące na myśl nowoorleańskie kluby, deltę Missisipi i brytyjski bluesowy boom lat 60. Hipnotyczny groove, wpadające w ucho riffy i niesamowita chemia między muzykami to przepis na niezapomniany wieczór.