Zapraszamy na warsztaty!

WYJDŹ Z RAMY – warsztaty rodzinne

9 czerwca 2024 (niedziela), godz. 12:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wiek: 5+
czas trwania: ok. 60 minut
zapisy: tel. 85 67 67 367 (od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00)

Kto z nas nie lubi zatrzymać w kadrze ważnych momentów naszego życia? Wszyscy fotografujemy, ale często zdjęcia pozostają w aparacie/telefonie. Proponujemy, abyście co jakiś czas sięgnęli do swoich wspomnień i wywołali/wydrukowali kilka zdjęć. Zachęcamy, żebyście podczas rozmów z babciami i dziadkami oglądali stare rodzinne fotografie. Dopytujcie o osoby na zdjęciach i okoliczności ich powstania – zapisujcie na rewersie te informacje.

Podczas warsztatów przyniesione przez uczestników zdjęcie zostanie zeskanowane i wydrukowane. Uczestnicy przygotują ramki, a następnie oprawią fotografię.
Do wspólnego twórczego działania zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się przy okazji, jak zabezpieczać i przechowywać stare fotografie i zwiedzą wystawę „Melodia z dźwięków i wspomnień. Mikrohistoria Alicji Szataginowej”.

Warsztaty odbywają się w ramach wydarzenia „Archifest. Weekend archiwów społecznych”. Jest to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Centrum Archiwistyki Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów. Jej pierwsza edycja odbędzie się między 7 a 9 czerwca. W trakcie trzech dni w prawie 30 archiwach społecznych z 22 miejscowości w Polsce odbędą się różnorodne wydarzenia przygotowane dla lokalnych społeczności – będą to m.in. spotkania, na które mieszkańcy i mieszkanki przyniosą swoje zdjęcia i podzielą się opowieściami o przeszłości okolicy, spacery tematyczne, wystawy stworzone z gromadzonych przez archiwa społeczne fotografii, gry i warsztaty rodzinne.

Inne wydarzenia w ramach Archifestu:

9 czerwca 2024

godz. 16:00
Melodia z dźwięków i wspomnień. Mikrohistoria Alicji Szataginowej – wernisaż

godz. 16:30
Małe ojczyzny podlaskich Białorusinów – spotkanie wokół książek