W ramach festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na wystawę autora identyfikacji tegorocznego festiwalu!

WOJCIECH STEFANIEC: CAŁY CZAS ROBIĘ

14 marca – 14 kwietnia 2024
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Wojciech Stefaniec (ur. 1980) – grafik, plakacista, autor okładek do książek i albumów muzycznych, rysownik komiksowy. Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uważany za jednego z najwybitniejszych w swoim pokoleniu. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa „Noir” (2013) i „Wróć do mnie, jeszcze raz” (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.
Jego szeroki warsztat pozwala mu na wykorzystywanie wielu technik sztuk wizualnych, poprzez tradycyjne sztuki graficzne, farby i kolaże, aż po grafikę komputerową i prymitywną animację. Zajmuje się również składem książek i komiksów. Współpracował z najważniejszymi twórcami współczesnej sceny komiksowej w Polsce, m.in. Jerzym Szyłakiem, Dominikiem Szcześniakiem, Bartoszem Sztyborem, Danielem Gizickim, jak również z pisarzem Danielem Odiją, z którym stworzył BARDO TETRALOGIĘ. Uczestniczył w wielu wystawach. Jego komiksy zostały przetłumaczone na język węgierski i niderlandzki.

Autor o wystawie “Cały czas robię”:
Dlaczego taki tytuł? Bo to prawda. Mam wrażenie, że cały czas rysuję, że cały czas robię, a inne sprawy to tylko dodatki.
Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje z komiksów z dużą ilością detali, które powodują, że cały czas robię.