Zapraszamy na warsztaty!
Sposoby patrzenia na fotografię rodzinną – warsztat pracy ze zdjęciami i tekstem
prowadzenie: Agnieszka Pajączkowska
25 lutego 2024 (niedziela), w godz. 11:00-15:00
liczba uczestników ograniczona
warsztaty dla dorosłych
koszt: 50 zł
bilety: WYPRZEDANE!
Podczas spotkania zajmiemy się uważnym patrzeniem na fotografie rodzinne, prywatne. Doświadczymy różnych poziomów patrzenia na zdjęcie i interpretowania go. Dowiemy się, jak można opisywać obraz fotograficzny, jak łączyć go z opowieścią i czy da się połączyć ustalanie faktów z osobistymi wspomnieniami.
Osoby uczestniczące w warsztatach prosimy o przyniesienie zdjęć z rodzinnego archiwum (maksymalnie do 10 zdjęć). Zależy nam na zdjęciach wywołanych, nie na plikach cyfrowych.
Agnieszka Pajączkowska (ur. 1986) – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, kuratorka, edukatorka wizualna, animatorka kultury, autorka projektu i książki Wędrowny Zakład Fotograficzny oraz książki eseistycznej “Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii”, za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki. Dwukrotna stypendystka ministra kultury i dziedzictwa narodowego w obszarze sztuk wizualnych (2015 i 2020). Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Kultury Polskiej UW. W 2016 roku otrzymała tytuł „Kulturystki Roku” przyznawany przez Radiowy Dom Kultury, w 2020 roku została laureatką Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego, była także nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody im. Stanisława Barańczaka. Mieszka na Pogórzu Izerskim.
24 lutego 2024 (sobota) zapraszamy na spotkanie dotyczące książki Agnieszki Pajączkowskiej „Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii”.