Zapraszamy na premierowe pokazy jednego z najlepiej ocenianych filmów 2023 roku, zdobywcy 94% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes!

PRZEJŚCIA

Film dla widzów pełnoletnich (18+)!

 

Inteligentny, błyszczący i odważnie szczery film. / Time Magazine

Przenikliwe studium romantycznego trójkąta. / The Guardian

Inteligentny, błyszczący i odważnie szczery film. / Time Magazine

Seksowny i współczesny. / GQ

Odważny i bezkompromisowy. / Indiewire

Przejścia
Francja 2023, 91′
reż. Ira Sachs
obsada: Franz Rogowski, Ben Whishaw, Adèle Exarchopoulos

Film dla widzów pełnoletnich (18+)!

O współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem „Pachnidło” Ben Whishaw oraz znana z „Życia Adeli” i „Pięciu diabłów” Adèle Exarchopoulos tworzą w głośnym dramacie Iry Sachsa erotyczny trójkąt, w którym seks i uczucia dają wybuchową mieszankę.

Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas poznaje Agathe. Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin. Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie? Bezkompromisowy film o trójkącie i o nieokiełznanej miłości własnej, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu.

„Przejścia” to odważne, seksowne, ale jednocześnie zabawne i zmysłowe spojrzenie na współczesne relacje – dla widzów, którzy nie boją się spojrzeć w filmowe lustro.