Zapraszamy na premierowe pokazy nominowanego do Oscara 2024 najnowszego filmu Ilkera Çataka!

O tym, że śladu po rzuconym oskarżeniu nie da się zmazać. Przemyślany, doskonale skonstruowany, zagrany w punkt. Trzyma w napięciu, nie daje łatwych odpowiedzi.
Anna Tatarska, Vogue

Tak się składa, że każdego roku trafiam na dokładnie jeden naprawdę interesujący, mocny i angażujący niemiecki film. W 2024 to ten film.
Miłosz Stelmach, Ekrany

Pokój nauczycielski
Niemcy 2023, 98′
reż. Ilker Çatak
obsada: Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau, Michael Klammer, Anne-Kathrin Gummich, Kathrin Wehlisch

Carla Nowak, rozpoczyna swoją pierwszą pracę w liceum, wyróżnia się idealizmem i wielkim zaangażowaniem. Kiedy w szkole dochodzi do serii kradzieży, podejrzenie pada na jednego z jej uczniów. Carla postanawia zbadać sprawę na własną rękę. Nauczycielka próbuje mediacji między oburzonymi rodzicami, kolegami i uczniami. Im bardziej desperacko stara się robić wszystko dobrze, tym bardziej młodej nauczycielce grozi załamanie. Ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji o zasadach moralnych.

Film otrzymał 5 Niemieckich Nagród Filmowych i nominację do Oscara.