Zapraszamy na wystawę fotografii i spotkanie z autorem

Marcin Górzyński: A co jeśli… / What if… [A] +[ B] < [A+B]

7 lutego 2024
godz. 18:30 – wernisaż w Galerii BOK / foyer Forum
godz. 19:00 – spotkanie z autorem w klubie Fama
ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Wystawa dostępna do 12 marca 2024

“A co jeśli… / What if… [A] +[ B] < [A+B]” to druga w 2024 roku wystawa fotograficzna, która zaistnieje w Galerii BOK. Będzie to podróż, w którą zabierze nas Marcin Górzyński – fotograf poprowadzi nas ścieżkami swojego sposobu widzenia świata. Po wernisażu spotkamy się w Famie, by poznać inne projekty autora i wymienić się refleksjami zarówno na temat wystawy, ale także otaczającej nas rzeczywistości.

Marcin Górzyński o wystawie:
„Niniejszy zbiór powstał w wyniku obserwacji i poszukiwań wspólnych cech oraz związków i zależności między fotografiami, które zrobiłem w ciągu ostatnich siedmiu lat.
Jest próbą udowodnienia, że samotność ze swojej natury jest słaba, niezależnie od poziomu wewnętrznej złożoności.
Tak jak pojedynczy obraz, choćby był wielowymiarowym majstersztykiem, jest często niepełną, niedokończoną wypowiedzią w porównaniu z umiejętnie dopasowaną parą obrazów.
Przy pracy nad materiałem, który prezentuję, odkryłem, że to poszukiwanie podobieństw i niepodobieństw, zbliżeń, a czasami też zaprzeczeń w fotografii fascynuje mnie najbardziej.”

Strona poświęcona wystawie: marcingorzynski.com

Marcin Górzyński – rocznik ‘71, urodzony w Warszawie, mieszkający w Konstancinie-Jeziornej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsiębiorca, menadżer, ekonomista podróżnik i fotograf. Specjalizuje się w fotografii społecznej, dokumentalnej, reportażowej, podróżniczej i kreacyjnej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) w Okręgu Warszawskim (www.zpaf.pl), członek Rady Fundacji Instytutu Fotograficznego Fort (instytutfotografiifort.org.pl). Współpracuje z Agencją Prasową Fotonova (www.fotonova.pl).