W ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar zapraszamy na Inny Wymiar Muzyki:

Kathia
Youth Novels

25 sierpnia 2023, godz. 22:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

pełny program festiwalu

 

Kathia – producentka i songwriterka z Poznania. Oniryczne kompozycje, głęboki głos i poetyckie teksty to jej znaki rozpoznawcze. Artystka jest przed pełnowymiarowym wydawniczym debiutem, płytę z utworami śpiewanymi po polsku zapowiada na jesień 2023 roku. Zagrała na kilku znaczących polskich festiwalach m.in. Jarocin Festival, Great September, Tak Brzmi Miasto, CieszFanów Festival, Songwriter Łódź Festival, Bangarang, Soundrive czy na Ińskim Lecie Filmowym. Mimo młodego wieku wychodziła już na scenę blisko 150 razy! Koncertowała też za granicą m.in. w Serbii, Niemczech i Czechach.

W 2020 roku ukazała się jej EP „Town”, o której media pisały: “Proszę obserwować Kathię. Duży talent” (Onet.pl), “Jak na polski debiut EP „Town” jest pełna zaskoczeń. Długogrająca płyta Kathii planowana jest na 2022 rok. Jest na co czekać!” (WybieramKulturę.pl), “Dobre, autorskie kompozycje, przyciągający wokal, czego oczekiwać więcej?” (bloger Konrad Pruszyński), “Debiutancki mini album Kathii przedstawia nam jej twórczość, ukazuje ogrom talentu i zapowiada wielką karierę” (Wyspa.fm).

Więcej:
facebook.com/kathiamusic
instagram.com/kathia.music

Zespół Youth Novels, który tworzą wokalistka Anna Babrakowska i gitarzysta Emil Nowak, to prawdziwy fenomen na polskiej scenie muzycznej. Ich unikalne brzmienie łączy szeroko pojętą alternatywę z akustycznymi kompozycjami i hipnotyzującymi ambientowymi dźwiękami. Występowali na wielu polskich festiwalach, takich jak Open’er, OFF Festival, Spring Break i Męskie Granie, a także jako support dla takich artystów jak Oh Wonder, Father John Misty, Seafret czy Hooverphonic. Ich utwory można też było usłyszeć w popularnych serialach („Zachowaj spokój”, „Pod powierzchnią”).

Youth Novels ma na koncie świetnie przyjęte EPki i single, m.in. „What If”, „Woman” (z ponad 1,5 milionem odtworzeń na Spotify) i „Skin Rework”, wyprodukowany przez Sama Thompsona (The XX, Ellie Goulding) i nagrany w znanym Air Studios, a także „Hands” stworzony we współpracy z holenderskim producentem Ferrym Corstenem (FERR).

Ich najnowsza EPka „Blue” pokazuje niezwykłe umiejętności muzyczne zespołu, w tym elektryzujące „The Moon” z udziałem Iwony Skwarek i urzekające „Blue Rework” autorstwa Niklasa Paschburga. W lutym, we współpracy z utalentowanym producentem i muzykiem Frankiem Wiedemannem ukazał się najnowszy singiel duetu.

Więcej:
facebook.com/youthnovelsmusic
instagram.com/youth_novels