Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u!

KUBA WIĘCEK – HOSHII

3 marca 2024, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 55 zł / przedsprzedaż, 65 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Hoshii (co po japońsku oznacza pragnąć) to najnowszy projekt uznanego saksofonisty i producenta Kuby Więcka, który wraca na scenę jazzową z nowymi pomysłami, zebranymi przez ostatnie lata podczas pracy z wieloma artystami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzyka grana przez zespół hoshii to bity stworzone przez Kubę Więcka, które zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu.

Skład zespołu: Kuba Więcek, Grzegorz Tarwid, Max Mucha, Miłosz Berdzik

Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to hoshii) pochodzącej z planety o nazwie versus, oddalonej od Ziemi o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemi. Wśród ludzi początkowo mierzy się z odrzuceniem, ale z czasem sytuacja zmienia się i istota zaczyna zyskiwać w oczach nowego otoczenia.

Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Laureat wielu nagród muzycznych takich jak Fryderyk, O!Lśnienia Onetu czy Mateusz Trójki. Absolwent konserwatorium muzycznego w Kopenhadze. Wydał trzy autorskie albumy w prestiżowej serii Polish Jazz. Amerykański magazyn Downbeat wymienia go jako jednego z muzyków, którzy mogą mieć wpływ na to jak jazz będzie brzmiał w przyszłości.