Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza na koncert z okazji Dni Miasta:

Blanka
Viki Gabor
LemON
Michał Szpak

23 czerwca 2023, godz. 19:00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

 

Harmonogram:
19:00 Blanka
19:30 Viki Gabor
20:35 LemON
22:00 Michał Szpak

 

Blanka Stajkow – polsko-bułgarska piosenkarka młodego pokolenia. Uczyła się w szkole muzycznej i trenowała disco dance. W wieku 13 lat napisała swoją pierwszą piosenkę, „Strong Enough”. Latem 2022 podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland, a jesienią wydała teledysk do piosenki „Solo”. Z tym utworem reprezentowała Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Blanka w żółtym płaszczu

Blanka

 

Viki Gabor – piosenkarka najmłodszego pokolenia, na scenie zadebiutowała w programie TVP2 – The Voice Kids. Swój pierwszy singiel zatytułowany “Time” wydała w 2019 r. W tym samym roku wystąpiła w Sopocie na TOP Of The TOP Sopot Festival – Young Choice Awards, a także wzięła udział w Eurowizji Junior, którą wygrała z piosenką “Superhero”. W 2020 wydała singiel “Ramię w ramię”, który nagrała w duecie z Kayah, a także kolejne: “Getaway”, “Forever and a Night” oraz “Not Gonna Get It”. Jej debiutancki album “Getaway” (Into My Imagination)” ukazał się 4 września 2020. Jesienią 2022 roku Viki Gabor wydała swój drugi album „ID”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i branżę muzyczną.

Viki Gabor w białej koszuli i jeansach

Viki Gabor

 

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

5 członków zespołu LemON

LemON

 

Michał Szpak – jeden z najbardziej intrygujących, ekspresyjnych i kontrowersyjnych wokalistów młodego pokolenia. Łączy niesamowity talent wokalny i performerski. Prekursor i ewenement na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutował, zdobywając drugie miejsce w programie X-Factor (2011), jest laureatem nagrody SuperPremiery, na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, otrzymał także nagrodę w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP i statuetki Bursztynowego Słowika na Top of the Top Sopot Festival 2022. Reprezentował Polskę z utworem „Color of Your Life” w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016. Artysta jest w przededniu wydania autorskiego concept albumu “Warszawski mrok”. Jego tymczasowym artystycznym alterego bywa fikcyjna postać Jowiszja.

Michał uwielbia zaskakiwać. Poszerza granice artystycznej wolności, aż do jej brawurowych granic.

Michał Szpak w warkoczach i masce na twarzy

Michał Szpak