Zapraszamy na koncert

Blues Fama: Kielak plays Skiba

21 stycznia 2023, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl
Ze względu na współorganizację koncertu przez BOK, nie obowiązują zniżki dla BKDR i KAS (zgodnie z zarządzeniem dyrektor BOK – więcej).

W 2023 roku mija 40 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich harmonijkarzy – Ryszarda „Skiby” Skibińskiego. Michał Kielak z grupą innych doświadczonych muzyków postanowił złożyć hołd zmarłemu Mistrzowi, grając koncerty pod szyldem „Tribute to Ryszard SKIBA Skibiński”. Koncerty mają przypomnieć publiczności o talencie Skiby, a młodszym pokoleniom przedstawić jego twórczość. Na repertuar koncertów składają się zarówno utwory samego Skiby, które wykonywał z grupami Kasa Chorych i Krzak oraz Martyną Jakubowicz, jak i te, które zostały mu poświęcone, np. „Skazany na bluesa” grupy Dżem.

Data białostockiego koncertu nie jest przypadkowa – Ryszard Skiba Skibiński urodził się 20 stycznia 1951 roku. Zapraszamy do muzycznego wspominania artysty 21 stycznia, dzień po 72. rocznicy jego urodzin!

Wystąpi zespół w składzie: Michał Kielak – harmonijka ustna; Jakub Andrzejewski – śpiew, gitara; Maciej Zdanowicz – gitary; Eugene Stepanov – gitara basowa; Andrzej Kownacki – perkusja. Na scenie pojawią się także muzycy, którzy współpracowali niegdyś ze Skibą, m.in. Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Leszek Winder, Mirek Rzepa (Krzak), jak i artyści pośrednio związani z muzyką Ryszarda Skibińskiego (Aleksander Korecki).

Projekt Kielak plays Skiba odbywa się przy wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku.