Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama!

Eddie Angel feat. Mar Todani

15 marca 2023, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Eddie Angel – mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat. Budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu, już jako 23-latek zaczął triumfować na scenach londyńskich klubów.
Współpracował m.in. z gitarzystą Keithem Levinem, Billem Hurleyem, The Kings of rhythm, Hankiem Marvinem, legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues, The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem, Jimmym Thomasem, Earlem Thomasem, Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, koncertując z nimi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach.

Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce’a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott’s.
Miał okazję grać na jednej scenie z wieloma mniej lub bardziej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i w tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul.
Brał udział w popularnych rejsach bluesowych “Blues cruise”. BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim “niech Eddie niesie bluesową pochodnię”. Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks.
Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa (np. w “Purple haze”).

Jego muzyczne inspiracje to: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff Beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami.

Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze – miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów – opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje “jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę” – cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.

Mar Todani – japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90. był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem współpracował z wieloma amerykańskimi bluesmenami, takimi jak: Martha High, Melvia Chick Rodgers, Eddie Kirkland, Ernie Johnson, Marten Ingle, Shana Waterstown, Nina Van Horn.

Skład zespołu:
Eddie Angel – wokal, gitara
Mar Todani – gitara
Andy Blowers – bas
Tomek Bubieńczyk – perkusja