W ramach cyklu Ciekawi Świata zapraszamy na prezentację podróżniczą Adama Kwaśnego:

Piękny mamy dzień w Hawanie

24 stycznia 2023, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł, dostępne w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

 

Hawana, opierająca się huraganom, pirackim rajdom i uderzeniom oceanu, rozbudza wyobraźnię. Nazywana miastem światła i ruin, za każdym razem wita uderzeniami gorąca, słodkim zapachem palonej ropy, zgiełkiem jazzu i głośnej ulicy. Wędrówka przez Hawanę jest ekscytująca, podobnie jak jej dzieje i sekrety.

Prezentacja Adama Kwaśnego nawiązuje do jego powieści o takim samym tytule, która ukazała się nakładem wydawnictwa solecki & la compañía.

 

Adam Kwaśny – pisarz, podróżnik i scenarzysta. Od 19 lat wędruje po Kubie, gdzie znalazł swoją drugą ojczyznę. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana organizującego autorskie wyprawy na Kubę. Autor powieści “Potrawy” (1991 Wydawnictwo Platan, 2000 Oficyna Literacka) oraz zbioru “Trzy dramaty średniowieczne” (2004, Słowo/obraz terytoria). “Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela” (2017, Wydawnictwo La Compañía), “Piękny mamy dzień w Hawanie” (2022 Wydawnictwo solecki & la compañía). Współautor książki “Religia, historia i przyszłość w kulturze afrokaraibskiej” (2022, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego). Pomysłodawca i współtwórca spektaklu “Cantigas de Santa Maria” z Maciejem Maleńczukiem w roli głównej. Publikował m.in w “Kontynentach”, “Zwierciadle”, “Poznaj Świat”. Jest członkiem Unii Literackiej i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Adam Kwaśny

 

zdjęcie tytułowe: Sylwia Głowska