Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do współpracy przy organizacji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Zapraszamy Was do udziału w wolontariacie podczas akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. 19 kwietnia 2023 (środa). Waszym zadaniem będzie informowanie przechodniów o wydarzeniach sprzed 80 lat i wręczanie papierowych żonkili – symbolu pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.
Jeśli chcesz wesprzeć akcję i rozdawać żonkile w Białymstoku, zapoznaj się z poniższymi informacjami i uzupełnij formularz zgłoszeniowy.
Uwaga: kwestionariusz jest aktywny w dniach 10 stycznia – 5 lutego 2023. Obowiązuje limit osób, które możemy przyjąć.
Akcja Żonkile
Muzeum POLIN co roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile upamiętniającą powstańców w getcie warszawskim. “W 2023 roku czeka nas wyjątkowa, bo 80., rocznica wybuchu powstania. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wolontariuszki i wolontariuszy także spoza Warszawy, którzy na ulicach pięciu miast informowaliby przechodniów o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku, wręczając im papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu”.
Podstawowe informacje o wolontariacie
- Do udziału w wolontariacie zapraszamy osoby powyżej 14. roku życia oraz osoby, które „rocznikowo” mają 14 lat (tj. urodzone w 2009 roku lub wcześniej).
- Akcja Żonkile odbywa się 19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku będzie to środa.
- Twoim zadaniem będzie rozdawanie na ulicach Białegostoku papierowych kwiatów podczas kilkugodzinnego dyżuru oraz informowanie, że tego dnia obchodzimy rocznicę powstania, którego symbolem jest wręczany żonkil.
- Instytucją partnerską w Białymstoku jest Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
- Akcja poprzedzona będzie wykładem historycznym online oraz stacjonarnym warsztatem komunikacyjnym w Białymstoku, podczas których dowiesz się (lub poszerzysz swoją wiedzę 😉) o powstaniu w warszawskim getcie oraz poznasz sprawdzone sposoby, jak mówić o akcji.
- 8-10 godzin – to minimalna liczba godzin, którą spędzisz, biorąc udział w podstawowych aktywnościach w ramach wolontariatu. Ponadto, dla chętnych, przewidujemy dodatkowe spotkania online, organizowane przez edukatorów Muzeum POLIN 😊
- Główną formą naszego kontaktu będzie e-mail. Prosimy, podaj w formularzu adres, który sprawdzasz regularnie oraz zwróć uwagę, czy nie ma w nim żadnych literówek!
- Jeśli w dniu wypełniania poniższego formularza nie masz ukończonych 18 lat, pobierz plik ze wzorem zgody rodzica / opiekuna prawnego i prześlij nam podpisany skan bądź odeślij pocztą.
- O szczegółach akcji w Białymstoku opowiemy Ci podczas grupowego spotkania informacyjnego online (na platformie ZOOM) w wybranym w formularzu terminie.
- Kontakt do nas: wolontariat@polin.pl.
www.polin.pl, www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl