Zapraszamy na pokaz specjalny francuskiego romantycznego dramatu Thomasa Salvadora!

ZACZAROWANA GÓRA

31 maja 2023, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: bilety.bok.bialystok.pl

Pierre, znużony życiem inżynier z Paryża, w ramach wyjazdu służbowego udaje się do miasteczka u podnóża Alp. Majestatyczne góry mają na niego jednak magnetyczny wpływ, budząc w nim nieodpartą fascynację. Zamiast wracać do domu, mężczyzna nieoczekiwanie postanawia zostać na dłużej…

Wyrusza wysoko w góry, by odkryć powód swojej nagłej fascynacji majaczącymi w oddali szczytami. Tam, wysoko w górach, w restauracji w której Pierre codziennie jada, poznaje atrakcyjną szefową kuchni po przejściach. Między kobietą i mężczyzną powoli nawiązuje się nić porozumienia, z którego rozwija się głębsza relacja. Pierre’a jednak wciąż fascynują góry. Podczas jednej z wycieczek na alpejskie szczyty, w oddali zauważa coś dziwnego. Po dotarciu na miejsce, jego oczom ukazują się tajemnicze, migoczące światła, dobiegające ze środka góry. Czy to optyczne złudzenie? A może Pierre znalazł coś, czego jeszcze nikt nigdy nie odkrył w Alpach?

“Zaczarowana Góra” to film z tajemnicą, którą widz pozna dopiero w nieoczywistym finale. To film o poszukiwaniu prawdziwego siebie i odkrywaniu ukrytych tajemnic natury, który nawiązuje klimatem do mistycznego “Wielkiego błękitu” (1988) Luca Bessona.

Ta fascynująca osobista podróż w całkowitej izolacji od społeczeństwa otwiera mistyczne, obsesyjne, majaczące (jakkolwiek chcesz to zdefiniować) drzwi.
Cineuropa

“Zaczarowana Góra” jest prawie dokumentem
FilmInk

“Zaczarowana Góra” jest jak jej tytuł: czysta i cicha, imponująca i tajemnicza, dziwna i świetlista.
Cineman

Thomas Salvador – reżyser, scenarzysta i aktor. Wyreżyserował sześć filmów krótkometrażowych wybranych i nagradzanych na wielu festiwalach, w tym “Petits Pas” (Directors’ Fortnight) i “De sortie” (Jean-Vigo Prize 2006). Rezydując w Villa Medici w Rzymie, napisał swój pierwszy film fabularny “Vincent” (Has No Scales), który miał premierę w 2015 roku. Film był pokazywany na ponad 40 festiwalach we Francji i za granicą. “Zaczarowana Góra” to jego drugi film fabularny.