W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar zapraszamy na Inny Wymiar Muzyki!

Tappahall / Runforrest

24 sierpnia, godz. 20:00
Białostocki Ośrodek Kultury, klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Tappahall to mix indie rocka, synth popu i elektroniki. Grupa działa od blisko czterech lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i aranże połączone z multiinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Zespół wydaje single, które zbierają doskonałe recenzje zarówno wśród branży jak i publiki. Single takie jak “Nonexistent”, “Jolly” i “Think I Know” zostały docenione przez edytorów Spotify poprzez dodanie ich na szereg oficjalnych playlist, z czego jedna była wyróżniona oficjalnym zdjęciem zespołu (Fresh Finds Polska).

 

Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer-songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki, wypełnione niepowtarzalnym głosem, urzekają swoją emocjonalnością i wrażliwością.

Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z młodym producentem Kopim, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki.
Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra czy Pepe.

4 kwietnia 2024 roku ukazał się jego debiutancki album Rytuał, który zabiera słuchaczy w wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z inspiracjami muzyką ludową i etniczną.