galeria6ram to nienazwana dotychczas, choć dobrze znana widzom Kina Forum przestrzeń. To tam mieliście okazję oglądać wystawę plakatów stworzonych przez wybitnego grafika – Andrzeja Klimowskiego do filmów Jima Jarmuscha, które prezentowaliśmy w ramach przeglądu 7xJarmusch. W tych samych sześciu ramach zawisła również specjalna seria plakatów towarzysząca przeglądowi Wong Kar Wai 4K. Podążając za naturalnym potencjałem wystawienniczym wspomnianych sześciu ram zaprosiliśmy Was do zanurzenia się w oniryczno-baśniowym świecie ilustracji Agnieszki Pacewicz, następnie zaś do podziwiania błyskotliwych kolaży Marty Kursy.

Tej wiosny proponujemy spotkanie z twórczością Aleksandry Czarnieckiej – młodej artystki pochodzącej z Białegostoku, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, aktualnie zaś, dzięki stypendium fundacji The Pucilowski Foundation, studentki drugiego roku Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Artystka o sobie:

Tworzenie jest dla mnie formą refleksji nad codziennymi doświadczeniami, rozterkami i tęsknotami, sposobem na stworzenie własnego świata, w którym rzeczywistość krzyżuje się z marzeniami sennymi i zostaje przefiltrowana przez warstwę osobistej nostalgii. Właśnie chęć wizualnego uporządkowania tej wewnętrznej przestrzeni, w której często panuje chaos, spowodowała, iż już jako małe dziecko kategorycznie zdecydowałam, że przyszłość chcę wiązać z obrazami.

Poza sztukami wizualnymi próbuję też swoich sił w muzyce, interesuję się Polską Szkołą Ilustracji, szeroko pojętym pojęciem duchologii oraz starymi (niekoniecznie dobrymi) produkcjami dla dzieci.

Więcej prac artystki możecie znaleźć na instagramie: @urodstvvvo