W ramach festiwalu 37. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na spektakl i spotkanie:

TR Warszawa: Onko

25 maja 2023, godz. 18:00
aula Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu wydarzenia), dostępne w kasach Kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, na bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed rozpoczęciem
prowadzenie spotkania: Mike Urbaniak

dla widzów od 14. roku życia

 

On. Ona. ONKO.

On. Sebastian Pawlak, aktor. Przygląda się rzeczywistości, ciału, relacjom społecznym i językowi z perspektywy kogoś, kto usłyszał, że jest najgorszym artystą na świecie i doświadczył inwazyjnej reżyserii.

Ona. Weronika Szczawińska, reżyserka. Przygląda się rzeczywistości, ciału, relacjom społecznym i językowi z perspektywy osoby, która usłyszała diagnozę “rak piersi” i doświadczyła inwazyjnego leczenia.

ONKO. Spektakl osadzony w osobistych doświadczeniach reżyserki Weroniki Szczawińskiej i aktora Sebastiana Pawlaka, których połączyła wiara w to, że nawet najtrudniejszy scenariusz życia można zmienić i zagrać w nim nową rolę. Albo i nie.

 

Od reżyserki: “Bardzo interesuje mnie rzeczywistość zmieniona przez raka. Jednak zupełnie nie interesuje mnie projekt konfesyjny, terapeutyczny czy pedagogiczny. Ciekawi mnie, do czego może przydać się choroba nowotworowa. Nie zajmuje mnie zrobienie spektaklu o raku, ale przyjrzenie się, czego dzięki rakowi można dowiedzieć się o współczesnym świecie. Czego dowiaduje się chora na raka piersi o naszej kulturze i społeczeństwie? Czego mogą dowiedzieć się widzki i widzowie?”.

reżyseria: Weronika Szczawińska
dramaturgia: Piotr Wawer jr

Projekt rozwijany w ramach rezydencji artystycznej Sopot Non Fiction 2020.

 

fot. Monika Stolarska dla TR Warszawa