galeria6ram to nienazwana dotychczas, choć dobrze znana widzom Kina Forum przestrzeń. To tam mieliście okazję oglądać wystawę plakatów stworzonych przez wybitnego grafika – Andrzeja Klimowskiego do filmów Jima Jarmuscha, które prezentowaliśmy w ramach przeglądu 7xJarmusch. W tych samych sześciu ramach zawisła również specjalna seria plakatów towarzysząca przeglądowi Wong Kar Wai 4K. Podążając za naturalnym potencjałem wystawienniczym wspomnianych sześciu ram zaprosiliśmy Was do zanurzenia się w oniryczno-baśniowym świecie ilustracji Agnieszki Pacewicz.

W Walentynki Kino Forum przywita Was natomiast obrazami miłości w rozmaitych jej odcieniach, a to za sprawą kolaży młodej białostockiej artystki – Marty Kursy, która przypadkowość i spontaniczność stawia w  centrum swojej twórczej ekspresji, by wydobyć z nich potencjał generowania uniwersalnych znaczeń angażujących widza zarówno na poziomie świadomości, jak i podskórnie – uwalniając podświadome, oniryczne i magiczne skojarzenia, którymi wszyscy dysponujemy.

Marta Kursa – białostocka artystka wizualna eksperymentująca w swoich pracach z różnymi technikami. Od kilku lat z zamiłowaniem przekształca stare gazety i książki w sugestywne, intrygujące kolaże. Autorka przyznaje, że do wycinania siada bez pomysłu, każda kompozycja jest spontaniczna, a sentencje przypadkowe.

W kolażu najbardziej ceni sobie abstrakcyjność formy, możliwość zabawy i oderwania się od schematycznego myślenia o sztuce.

Jej prace można znaleźć na instagramie @xmartioshkax