Gdzie kinomaniacy najchętniej spędzają Sylwestra? Oczywiście w ulubionym kinie, na jakimś interesującym filmie! My proponujemy Wam pożegnanie starego roku nie z jednym, ale z trzema filmami, które będziecie mogli zobaczyć u nas przedpremierowo. Szykujcie się już do wyśmienitego filmowego maratonu!

SYLWESTER PRZEDPREMIER W KINIE FORUM

31 grudnia 2023

godz. 14:45 – PIERWSZY GOL
godz. 16:45 – BĘDZIE LEPIEJ
godz. 19:15 – KOS

bilety na każdy film: 25 zł / bilet dla jednej osoby – w kasie kina oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/ , 44 zł / bilet dla dwóch osób – tylko w kasie kina + do każdego biletu słodki upominek


W tym roku zobaczycie u nas przedpremierowo:

PIERWSZY GOL – opartą na faktach rewelacyjną komedię o jednym z najgorszych zespołów w historii futbolu, wyreżyserowaną przez Taikę Waititiego, twórcę filmów “Co robimy w ukryciu” i “Thor”!

BĘDZIE LEPIEJ – urokliwy eko-romans i błyskotliwą satyrę na współczesny konsumpcjonizm, czyli francuską superkomedię twórców “Nietykalnych”!

KOS – najlepszy film 48. FPFF w Gdyni (Złote Lwy) – ostrą jak szabla, porywającą i wypełnioną wartką akcją i emocjami uniwersalną opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice!

 

PIERWSZY GOL
USA, Wielka Brytania 2023, 103′
reż. Taika Waititi
obsada: Michael Fassbender, Oscar Kightley, Kaimana, David Fane, Rachel House, Beulah Koale, Taika Waititi, Elisabeth Moss

Komedia w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Taiki Waititiego (“Co robimy w ukryciu”, „Jojo Rabbit”, „Thor: Ragnarok”) opowiada historię reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej!

Najgorsza drużyna świata, która zasłynęła spektakularną klęską, przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku, zatrudnia trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena (Michael Fassbender), mając nadzieję, że ten odwróci jej los…

 

BĘDZIE LEPIEJ
Francja 2023, 120′
reż. Olivier Nakache, Éric Toledano
obsada: Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Noémie Merlant, Mathieu Amalric

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

KOS
Polska 2023, 118′
reż. Paweł Maślona
obsada: Jacek Braciak, Bartosz Bielenia, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Piotr Pacek, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat, Matylda Giegżno

Najlepszy film 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.