W ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu nagradzanej reżyserki Mounii Meddou, będącego pochwałą kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca!

HOURIA – pokaz przedpremierowy

5 maja 2023, godz. 19:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (w kasie kina), 16 zł (online: bilety.bok.bialystok.pl)

Premiera filmu: 2 czerwca 2023

Prelegentka: Iza Trybus – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Houria
Francja 2022, 104′
reż. Mounia Meddour
obsada: Lyna Khoudri, Rachida Brakni, Marwan Zeghbib

Algier. Houria jest utalentowaną tancerką, która marzy, aby występować w Algierskim Balecie Narodowym. Aby związać koniec z końcem w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po wygraniu finałowego zakładu Houria zostaje napadnięta przez Alego, który jest zdeterminowany, aby odzyskać pieniądze. Kiedy budzi się w szpitalu, rokowania nie są optymistyczne: nie umie mówić i z całą pewnością już nigdy nie będzie tańczyć.

Houria nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń i z pełnym zaangażowaniem rozpoczyna rehabilitację. W ośrodku poznaje inne kobiety skrzywdzone przez los. Houria postanawia, że pomoże im wyjść poza poranione ciała i stanąć prosto – ucząc je tańca.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Współorganizatorem cyklu jest Podlaskie Koło Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Podlaskie Koło PTPP na FB