W imieniu organizatorów zapraszamy na spektakl

PRZEŻYTO (45′)

17 maja 2023, godz. 17:00
Białostocki Ośrodek Kultury / Sala Forum, ul. Legionowa 5
wstęp bezpłatny!

Spektakl porusza temat doświadczenia migracji wśród młodzieży. Scenariusz, oprawa muzyczna oraz scenografia zostały stworzone samodzielnie przez uczestników podczas warsztatów teatralnych. Aktorzy-amatorzy to młodzieży polska oraz osoby z doświadczeniem migracji w wieku od 14 do 18 lat. W czasie zajęć teatralnych młodzież poznawała tajniki pracy aktorskiej, ćwiczyła etiudy sceniczne, pracę z głosem i dykcję, poznawała etapy powstawania spektaklu, by w efekcie wspólnie opracować scenariusz spektaklu oparty na własnych doświadczeniach, przeżytych sytuacjach, emocjach i rozmowach.

Udział w spektaklu jest okazją do poznawania tematyki migracji z osobistej perspektywy młodych osób, które jej bezpośrednio doświadczyły. Niezwykle emocjonalne przedstawienie może służyć jako narzędzie edukacyjne.

Spektakl został przygotowany przez Fundację POLZA w ramach projektu „Wielokulturowa szkoła” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Prezentacja przedstawienia jest finansowana ze środków Miasta Białystok oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.