W ramach Premier Muzycznych zapraszamy na koncert:

SMOLIK//KEV FOX: Belly Of The Whale

3 grudnia 2023, godz. 19:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 130 zł (przedsprzedaż) / 150 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Duet SMOLIK//KEV FOX rusza w trasę koncertową z nowym materiałem muzycznym. Artyści znani z niezwykle energetycznych koncertów zaprezentują premierowy materiał ze swojej najnowszej, drugiej płyty, “Belly Of The Whale”. Do tej pory album promowały takie single jak “Promises” oraz “Smoke and Mirrors” – bardzo przebojowe i zarazem rasowe pozycje w katalogu duetu swoją stylistyką czerpiące z lat 90. Poza nowościami zespół zagra także przebojowe utwory z płyty “SMOLIK//KEV FOX” i EPki “Queen Of Hearts”.

„Belly Of The Whale” to dziewięć wyjątkowych piosenek, które lirycznie i muzycznie puszczają oko do brzmień lat 80. i 90., a sami artyści śmiało mówią o tej płycie jako o hołdzie dla popkultury i idoli czasów swojego dzieciństwa. Elektryczne melodie, przepełnione vintage’owymi syntezatorami Smolika i przejmującym głosem Keva – zabierają fanów w podróż do czasów plakatów na meblościankach i nagrywania ulubionych piosenek z radia na kasety magnetofonowe.

Granie zupełnie nowych piosenek ma coś niepowtarzalnie ekscytującego. Jest jak otwieranie paczki z długo wyczekiwanym przedmiotem. Piosenki zmieniają się z czasem i układają jak ubranie do warunków, aktualnych emocji i miejsc, w których są wykonywane. Na jesiennej trasie wiele z nich zabrzmi pierwszy raz. Do zobaczenia! – mówi Andrzej Smolik.

Nie możemy się doczekać, kiedy znów ruszymy w trasę i zagramy dla Was nasz najnowszy materiał. Będziemy dzielić się nowymi utworami, historiami i dźwiękami. Ta trasa będzie wyjątkowa, dlatego zapraszamy Was na koncerty i do naszego świata. – dodaje Kev Fox.

SMOLIK//KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta oraz Keva Foxa – brytyjskiego songwritera. Debiutancki „SMOLIK/KEV FOX” był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, pokrył się platyną a dodatkowo artyści odebrali za niego nagrodę Fryderyk w kategorii elektronika i alternatywa.