Zapraszamy na pokazy nominowanego do trzech Oscarów najnowszego filmu Darrena Aronofskiego, z Brendanem Fraserem w roli głównej!

Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą.
Robbie Collin, Daily Telegraph

Wieloryb
USA 2022, 117′
reż. Darren Aronofsky
obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Samantha Morton, Hong Chau, Ty Simpkins

Film zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji, a Brendan Fraser za swoją rolę został nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.
“Wieloryb” otrzymał też trzy nominacje do Oscarów 2023: dla najlepszego aktora pierwszoplanowego Brendana Frasera, najlepszej aktorki drugoplanowej Hong Chau oraz za najlepszą charakteryzację!

Charlie od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone.

Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.