Thriller polityczny i jeden z najlepszych filmów ostatniego festiwalu w Wenecji, wyróżniony nagrodą specjalną!

Leila, gwiazda irańskiego judo, ma szansę zdobyć pierwszy złoty medal dla swojego kraju na mistrzostwach świata. Za jej sukcesami stoi trenerka i była zawodniczka Maryam. Wśród rywalek jest reprezentantka Izraela i to z nią być może Leila zmierzy się w końcowej rozgrywce.

Politycznie taka konfrontacja byłaby nie do przyjęcia dla irańskich władz. Leila musi więc dokonać wyboru. Czy ugiąć się pod presją wysłanników reżimu, o co błaga ją Maryam? Czy też samotnie walczyć – nie tylko o mistrzowski tytuł, lecz o godność, honor i wolność osobistą? Surowe represje za nieposłuszeństwo grożą zarówno Leili i Maryam, jak i ich rodzinom. Podczas zawodów ważą się losy obu kobiet.

Film spotkał się ze świetnym przyjęciem na licznych festiwalach. Na MFF w Wenecji w 2023 roku zdobył Premio Brian (Brian Award) za wartości demokratyczne. Nagroda przyznawana jest od 2006 roku, a jej nazwa pochodzi od słynnego filmu „Żywot Briana”. Na innym ważnym festiwalu, w Tokio (2023), film zdobył Specjalną Nagrodę Jury, a Zar Amir Ebrahimi wyróżniono za najlepszą rolę żeńską. Reakcje prasy i innych mediów też były pełne uznania,
a często wręcz entuzjastyczne.