„Mars Express. Świat, który nadejdzie” to niezwykle dynamiczny cyberpunkowy kryminał pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej. Przedstawiona historia rozgrywa się w przyszłości na skolonizowanym Marsie. Ten fantastycznonaukowy animowany obraz w autorski sposób rozwija tradycje dystopijnych arcydzieł, takich jak „Blade Runner”, czy „Ghost in the Shell”.

W niedalekiej przyszłości prywatna detektywka Aline Ruby i pomagający jej android Carlos Rivera zostają wynajęci przez wpływowego biznesmena, aby wytropić niebezpiecznego hakera. Oboje trafiają na Marsa, gdzie wpadają na trop mrocznej zagadki, korupcji i zaginionej dziewczyny, która być może skrywa tajemnicę dotyczącą przyszłości AI.

Ten łączący animację 2D i 3D, futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji thriller neo-noir ukazuje nam w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Stawia też pytania dotyczące niebezpieczeństw i dylematów związanych ze współistnieniem ludzi u boku maszyn. Co czuje sztuczna inteligencja? Czy na nowej planecie ludzkość ma szansę na świeży start? Czy ludzie zechcą wpuścić do swojego świata androidy? I czy one będą chciały w nim zostać?

GŁOSY PRASY:

Jest zarówno filmem akcji, oryginalnym thrillerem, jak i hołdem dla gatunku i jego reprezentantów, czyli takich filmów jak „Blade Runner”, „Akira” czy „Terminator”
Les Echos

Uderzająca aktualnością animacja. Wizualnie stylowe sci-fi, które przypomina takie klasyki anime jak „Ghost in the Shell”
Screen International

Wciągająca opowieść detektywistyczna, która jednocześnie zachwyci jakością animacji, jak i sprawi, że zupełnie zapomnisz, że właśnie animację oglądasz
Forbes

Mocny popkulturowy koktajl, łączący w sobie kryminał noir, estetykę komiksu, nawiązania do Philipa K. Dicka oraz thriller sci-fi
Variety