Zapraszamy na premierowe pokazy nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale filmu z Franzem Rogowskim, jedną z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego!

DISCO BOY

Wizualnie ekscytująca, ambitna i wyraziście dziwaczna podróż do serca imperialnego mroku, a może w zupełnie innym kierunku: do serca alternatywnej rzeczywistości albo do nowej, transcendentalnej wersji siebie. / Peter Bradshaw, „The Guardian”

Disco Boy
Francja, Polska, Włochy, Belgia 2023, 92′
reż. Giacomo Abbruzzese
obsada: Franz Rogowski, Morr Ndiaye, Laëtitia Ky, Leon Lučev, Matteo Olivetti, Michał Balicki, Robert Więckiewicz

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale fabule Giaccomo Abruzzeze miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość, pulsujące electro Vitalica i romantyczną chrypkę Edith Piaf. Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski – jedna z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego). To chłopak ze Wschodu, który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

“Disco Boy” jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.