Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, szwedzki reżyser o gruzińskich korzeniach Levan Akin („A potem tańczyliśmy”) podejmuje temat płci, seksualności, przełamywania barier. Nie tylko tych ideologicznych, ale również wewnętrznych, tkwiących w nas głęboko. Ważnym bohaterem opowieści, określanej mianem „ody do człowieczeństwa”, jest także pełne tajemnic i topograficznych niespodzianek miasto jakim jest Stambuł. 

Lia (w tej roli Mzia Arabuli) jest emerytowaną nauczycielką. Kobieta złożyła obietnicę, że spróbuje się dowiedzieć, jaki los spotkał jej dawno zaginioną siostrzenicę Teklę. Kiedy od sąsiada Achiego (Lucas Kankava) dowiaduje się, że dziewczyna mogła opuścić Gruzję i przenieść się do Turcji, wraz z mężczyzną postanawia wyruszyć w podróż, by ją odnaleźć. Trafiają do Stambułu, który jawi się jako miasto możliwości, ale też przytłacza swoją wielkością. To jedno z tych miejsc, gdzie poszukiwanie kogoś, kto w dodatku nie chce być znaleziony, wydaje się szczególnie skomplikowane. Z pomocą zdezorientowanym nieco bohaterom przychodzi Evrim (Deniz Dumanli), walcząca o prawa osób transseksualnych. Lia i Achi przedzierają się przez kolejne miejskie zaułki, licząc, że trafią w końcu na Teklę.

Nagrody i festiwale:
2024 – Europejskie Nagrody Filmowe – oficjalna selekcja
2024 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Nagroda Teddy, Nagroda publiczności w sekcji Panorama (drugie miejsce)
2024 – Sofia Pride Film Festival – Nagroda Publiczności
2024 – Sunny Bunny LGBTQIA+ Film Festival – Nagroda Ukraińskich Krytyków Filmowych
2024 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Guadalajarze – nagroda Jury
2024 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Stambule
2024 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney