One love, one heart. Let’s get together and feel all right!
Jedna miłość, jedno serce, spotkajmy się i obejrzyjmy biografię Boba Marleya – BOB MARLEY. ONE LOVE!

Nikt nie potrafi wprawić w radosny nastrój tak jak Bob Marley, co jest dość trudne w dzisiejszych czasach. Kiedy Marley stał się popularny w latach 60., życie toczyło się nieco wolniej. Mimo to, wpływ jaki wywarł na muzykę i popkulturę jest taki wielki, że jego popularność utrzymuje się do dziś.

Hollywood oddaje hołd jego dziedzictwu filmem BOB MARLEY. ONE LOVE celebrującym życie i muzykę ikony, która zainspirowała całe pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Widzowie po raz pierwszy na dużym ekranie odkryją potężną historię Boba o pokonywaniu przeciwności losu i podróży stojącej za jego rewolucyjną muzyką.

 

BOB MARLEY: ONE LOVE
USA 2024, 107′
reż. Reinaldo Marcus Green
obsada: Kingsley Ben-Adir, Lashana Lynch, James Norton, Tosin Cole, Anthony Welsh, Michael Gandolfini, Umi Myers, Nadine Marshall

Film celebruje życie i muzykę ikony, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności.
Zobaczymy historię Boba o pokonywaniu przeciwności losu i o tym, co stało za jego rewolucyjną muzyką!

Jamajska kultura stała się popularna dzięki jego muzyce, która była nie tylko dźwiękiem, ale sposobem na życie. Marley głosił pokój, harmonię i szacunek między ludźmi. Był zwolennikiem reform społecznych i nie bał się wykorzystywać swojej muzyki jako platformy dla opinii na temat polityki, a nawet religii – Marley był rastafarianinem, przedstawicielem ruchu, który rozwinął się na Jamajce w latach 30. XX wieku.

Nawet jeśli ktoś myśli, że nie zna muzyki reggae czy Boba, na pewno słyszał co najmniej kilka jego utworów, bo tak astronomiczny wpływ na świat muzyki wywarł Bob Marley. Niektóre z najpopularniejszych jego piosenek to “Buffalo Soldier”, “No Woman, No Cry”, “Three Little Birds”, “One Love”.

W produkcję filmu zaangażowani są najbliżsi Marleya: syn Ziggy, żona Rita i córka Cedella.

Ziggy Marley powiedział w wywiadzie na CinemaCon 2023: Wspaniale jest być tu dzisiaj i reprezentować film o moim ojcu. Jestem tu jako producent tego filmu, ale także jako zarządca niesamowitego dziedzictwa mojego ojca… Jego przesłanie jedności i miłości są wciąż aktualne. Cieszę się, że ludzie pogłębią swoją więź z Bobem i uhonorują go we właściwy sposób.

Z rodziną Marleya na pokładzie, widzowie mogą być spokojni wiedząc, że film będzie pełen szacunku dla Boba Marleya i wierny historii.
To, w połączeniu z muzyką i życiem artysty, gwarantuje niesamowity i niezapomniany film.