Zapraszamy na premierowe seanse najnowszego dzieła wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese’a!
“Bezmiar” to wyjątkowo osobista filmowa podróż z olśniewającą rolą Penélope Cruz!

BEZMIAR
Włochy, Francja 2022, 97′
reż. Emanuele Crialese
obsada: Penélope Cruz, Vincenzo Amato, Luana Giuliani

Rzym, lata 70. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać.
Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem.

Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Jest to film piękny film o bezmiarze uczuć, o dojrzewaniu niezależnie od wieku, a Cruz trzyma film razem jak siła grawitacji i ma cudowną, autentyczną chemię ze wszystkimi dziećmi, które grają tutaj jej dzieci, zwłaszcza z Giuliani.
The Hollywood Reporter

W urzekającym dramacie w reżyserii Emanuele Crialese’a Penelope Cruz jest jak skrzyżowanie Sophii Loren z blaskiem słońca.
Screen Daily

Emanuele Crialese studiował reżyserię na uniwersytecie w Nowym Jorku, który ukończył w 1995 roku. W 1997 roku wyreżyserował swój debiutancki film fabularny „Bliskość szczęścia razy cztery”, który był pokazywany na Festiwalu Filmowym Sundance. W 2002 roku jego drugi film „Respiro” otrzymał w Cannes nagrodę Semaine de la Critique oraz był nominowany do Cesara i Europejskiej Nagrody Filmowej: był to jeden z najlepiej sprzedających się włoskich filmów dekady, który odniósł ogromny międzynarodowy sukces.
W 2006 roku wyreżyserował film „Złote wrota”, który otrzymał Srebrnego Lwa za odkrycie roku podczas 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film zdobył wiele międzynarodowych nagród i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, a w Stanach Zjednoczonych jego ambasadorem był Martin Scorsese.
W 2011 roku Crialese powrócił do Wenecji z filmem „Terraferma”, gdzie zdobył Specjalną Nagrodę Jury oraz nagrodę Pasinetti.
„Bezmiar” to jego piąty film. Był pokazywany na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.