Drodzy Filmowcy!

W ramach ubiegłorocznej edycji ŻUBROFFKI nasi selekcjonerzy obejrzeli niemal 4500 zgłoszonych propozycji, by w efekcie wyłonić najciekawsze krótkie metraże w każdej z konkursowych kategorii! Imponujące? Zdecydowanie, jednak najwyższa pora, by spojrzeć w przyszłość! Jak będzie tym razem? Wszystko w Waszych rękach!

Rozpoczynamy nabór filmów do konkursów 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA! Festiwal odbędzie się w Białymstoku w terminie 6–10 grudnia 2023 roku.

Ze zgłoszonych filmów nasi selekcjonerzy wyłonią finalistów zakwalifikowanych do konkursów polskich (Fabuła.plAnimacja.pl Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz konkursów mających formułę otwartą dla twórców z Polski i zagranicy (Dzieciaki, Młodzi, Music videoNa skraju, Midnight Shorts).

Filmy powalczą o Grand Prix Festiwalu, główne nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii, o nagrody specjalne za najlepszą animację, dokument, fabułę, zdjęcia i muzykę oraz o nagrodę publiczności – nieokiełznanego Dzikiego Żubra! Swoje nagrody przyznają też polscy i zagraniczni dziennikarze.

Nabór filmów trwa od 13 kwietnia do 30 lipca 2023 roku!

Zgłoszenia filmów przyjmujemy:
* poprzez platformę FilmFreeway https://filmfreeway.com/ZUBROFFKA2023
* formularz zgłoszeniowy na: http://www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/zglos-film/

Zapraszamy na Podlasie – do krainy żubra i filmu!

www.zubroffka.pl

www.facebook.com/zubroffka