Z okazji Międzynarodowego Dnia Aseksualności zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu “Powoli” – zmysłowej i prowokacyjnej love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było!

POWOLI – pokaz przedpremierowy

6 kwietnia 2024, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny, 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) – w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Powoli
Litwa, Hiszpania, Szwecja 2023, 108’
reż. Marija Kavtaradze

Nagrodzony za reżyserię na Sundance film Mariji Kavtaradze to zmysłowa i prowokacyjna love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było. Dawno nie było też na nich duetu, między którym tak iskrzy.

Elena jest tancerką, a Dovydas tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić – tańcem i ruchem dłoni – najsubtelniejsze sensy i najgłębsze emocje. Wydają się dla siebie stworzeni, ale Powoli zamiast happy endu wybiera status: „To skomplikowane”. Bo Elena uwielbia seks, a Dovydas mógłby się bez niego obejść. Pełni najlepszych chęci sprawdzają więc, czy da się kochać, nie pożądając.

Film Kavtaradze śmiało podejmujący temat nowych modeli relacji, to kino namiętne i pełne pasji, będące popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii!