W ramach 37. Jesieni z Bluesem zapraszamy na koncert

ŁUKASZ JEMIOŁA / BARTEK ŁĘCZYCKI

27 listopada 2022, godz. 13:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 25 zł – w kasach Forum i BOK/CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Karnet na wszystkie koncerty w Forum i Famie: 220 zł – liczba ograniczona – w sprzedaży od 24 października!

Łukasz Jemioła / Bartek Łęczycki

Dwuosobowy projekt wykonujący utwory obejmujące niemal cały przekrój bluesa, ze szczególnym uwzględnieniem tego pierwotnego – korzennego, akustycznego. Gitara slide, weissenborn i nagradzany wielokrotnie wokal Łukasza Jemioły oraz wirtuozowska gra na harmonijce Bartka Łęczyckiego zabierają słuchaczy w podróż na amerykańskie południe pierwszej połowy XX wieku. Muzycy mają w swoim repertuarze także bardziej współczesne utwory bluesowe, w tym autorskie kompozycje Łukasza Jemioły.

Łukasz Jemioła – wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro i nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Jako wokalista wielokrotnie współpracował z laureatem Nagrody Grammy Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył projekty: „Wieczorem” z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantatę „Myśląc Ojczyzna”. Występował m.in. z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Jest laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal (2014), głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro (2015), I nagrody na Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu (2012) oraz dwukrotnym zdobywcą Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

Bartek Łęczycki – jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie, uznawany wielokrotnie za najlepszego harmonijkarza w Polsce. Ma na koncie dwie platynowe płyty za albumy: Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) i Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”(2008). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki. Każdego roku prowadzi około 30 warsztatów muzycznych i gra około 100 koncertów w Polsce i za granicą. W ramach Przystanku Woodstock 2008 poprowadził warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych, między seminariami Tadeusza Mazowieckiego i Tomasza Lisa. W 2010 roku jako pierwszy Polak został zaproszony na największy, organizowany przez SPAH, festiwal harmonijkowy w Minneapolis, gdzie zagrał solowy koncert i poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata. W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu, podczas którego także poprowadził warsztaty: o loop station i specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.
Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, pozwalającą grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej dziesięciokanałowej harmonijce diatonicznej. Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji i Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko. Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny (nagrania do filmów, gier komputerowych i reklam). Gra w najbardziej utytułowanym polskim zespole bluesowym młodego pokolenia JJ Band, ale również w projektach takich, jak Harmonijkowy Atak.