Zapraszamy na przedpremierowy pokaz entuzjastycznie przyjętego na Sundance i Berlinale filmu z Kristen Stewart i Katy O’Brian!

LOVE LIES BLEEDING

30 lipca 2024, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny, 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) – w kasie kina i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

 

Międzygatunkowa jazda bez trzymanki! Prawdziwie pulpowy film, składający hołd latom 80., w którym nie brakuje czarnego humoru.

Love Lies Bleeding
USA, Wielka Brytania 2024, 104′
reż. Rose Glass
obsada: Kristen Stewart, Katy O’Brian, Ed Harris, Dave Franco, Jena Malone, Anna Baryshnikov

Romans na sterydach, który zamiast łez wyciska siódme poty. To również kino zemsty, w zaskakujący sposób łączące brutalność z uwodzicielską vintage’ową estetyką!

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku lat 80. managerka siłowni Lou traci głowę dla tajemniczej Jackie – hiperambitnej kulturystki, marzącej o wygraniu zawodów w Las Vegas. Landrynkowe kolory i szelest ortalionowych dresów nie maskują wszechobecnej przemocy, której sprawcami są lokalni gangsterzy, na czele z ojcem Lou. Kiedy rodzinne szambo wybije, dziewczyny wezmą się za sprzątanie. Ale plamy z krwi wywabia się równie trudno, jak kłamstwa i złe wspomnienia.

Krwawe, seksowne i nieobliczalne „Love Lies Bleeding” od A24 podbiło publiczność Sundance i Berlinale. Rose Glass, znana ze świetnie przyjętej „Saint Maud”, dowodzi nim, że tworzy kino zaskakujące i rozwalające wszelkie scenariuszowe prawidła, i że potrafi bawić się filmem niczym Tarantino. Napisane wspólnie z Polką Weroniką Tofilską (reżyserką netfliksowego przeboju „Reniferek”) jest hipnotyzującym thrillerem pełnym pożądania i fascynacji muskularnym ciałem, pięknym i jednocześnie niebezpiecznym.

„Love Lies Bleeding” to podszyta czarnym humorem opowieść o wielkiej miłości i jeszcze większych bicepsach, która stawia prowokacyjne pytanie o to, ile siły potrzebuje kobieta, żeby wywalczyć sobie wolność.