Zapraszamy na koncert plenerowy w ramach cyklu Lato w mieście 2024!

Sentido: “Osiecka orientalnie”

7 lipca, godz. 18:00
Pawilon Włoski Pałacu Branickich
wstęp wolny

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.

Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka–Orientalnie”, sięga do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, intrygującego brzmienia wokalu oraz bliskowschodnich instrumentów perkusyjnych i smyczkowych, artyści zespołu Sentido ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.

W programie m.in.: „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”.

Skład zespołu:
Kaja Mianowana – wokal
Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal
Piotr Kopietz – akordeon, konferansjer