Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u

Marcin Masecki Trio

14 kwietnia 2024, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 80 zł / przedsprzedaż, 90 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Magia Marcina Maseckiego, czyli latynoamerykańskie brzmienia w klasycznym stylu.

Marcin Masecki spędził dzieciństwo w Popayan, małym miasteczku u podnóża Andów w Kolumbii. Później, na studiach w Bostonie, poznał Candelarię Saenz Valiente, dziewczynę z Buenos Aires. Wzięli ślub. Pół wieku wcześniej w Buenos Aires poznali się dziadkowie Maseckiego – babcia była córką dyrektora Banku Polskiego, a dziadka wypchnęła z kraju II wojna światowa. Kultura muzyczna Ameryki Łacińskiej jest ciągle obecna w życiu Marcina Maseckiego. Na najnowszym albumie, w formacie klasycznego tria fortepianowego, artysta zagrał i zaśpiewał zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chorów brazylijskich i tang argentyńskich.

Skład zespołu:
Marcin Masecki – pianino, śpiew
Max Mucha – kontrabas
Jan Pieniążek – perkusja

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego. Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Jest laureatem Orła za muzykę do filmu “Powrót do tamtych dni” Konrada Aksynowicza. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie “Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. Stworzył też ścieżki dźwiękowe do filmów “O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, “Fuck For Forest” Michała Marczaka oraz “Obce Niebo” Dariusza Gajewskiego.