Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u!
Kuba Kotowicz Quartet
9 maja 2025, godz.19.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 35 zł / przedsprzedaż, 45 zł / w dniu koncertu – w kasach Kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online na bilety.bok.bialystok.pl
Kuba Kotowicz Quartet to zespół wykonujący autorski repertuar skomponowany przez lidera, czerpiący głównie ze współczesnego jazzu, ale również oglądający się na inne gatunki muzyczne. Wykonywane utwory łączą w sobie melodyjność tematów z bogatą warstwą harmoniczną oraz motywiczną. Kompozycje Kotowicza to inspiracje sięgające od prozy życia codziennego po m.in dzieła Tolkiena czy innych artystów, ważnych w kształtowaniu się twórczości autora. Ich koncerty to zabawa dźwiękiem, energia, improwizacja, ale też snującą się historią, którą muzycy chcą przekazać.
Koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u jest koncertem promującym debiutancki album “Since I’m Here” zespołu Kuba Kotowicz Quartet.
Skład zespołu:
Kuba Kotowicz – wibrafon
Tomek Sołtys – piano
Tymon Trąbczyński – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja
Kuba Kotowicz – wibrafonista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wibrafonu i marimby profesora Bernarda Maseli. Prowadzi aktywne życie artystyczne poruszając się po różnych gatunkach muzycznych poczynając od jazzu, przez muzykę elektroniczną, popularną, aż po muzykę poważną. Nieustannie stara się propagować ten wciąż mało popularny instrument jakim jest wibrafon i pokazywać go w różnych odsłonach i konfiguracjach. W trakcie studiów został laureatem licznych konkursów polskich i zagranicznych. Współtworzy takie projekty jak: Symetrio, Kuba Kotowicz Quartet, Beksiński.live, Bartłomiej Łupiński Quartet, Hot Donats, Gniewomir Tomczyk Quintet, H2J trio oraz zespół XXANAXX w projekcie Ciepło. Współpracował z takimi artystami jak Baranovski, Lukasyno, Karolina Czarnecka, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, orkiestra Silesian Art Collective, Marika. Jest pedagogiem w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wibrafonu jazzowego oraz w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. W roku 2019 wydał swoją pierwszą kompozycję na wibrafon solo „Good Vibes” w norweskim wydawnictwie Norsk Musikforlag, a dwa lata później skomponował cykl 11 etiud na wibrafon.
Tomek Sołtys – pianista jazzowy współtworzący projekty o szerokim przekroju gatunkowym (jazz tradycyjny, modern jazz, r’n’b, neosoul, muzyka etniczna, symfoniczna, pop, electropunk, reggae). Kompozytor i podróżnik, absolwent berlińskiego Universität der Künste Berlin (Jazz Institut Berlin – fortepian jazzowy, kompozycja i aranżacja jazzowa). Koncertował i nagrywał m.in. z Céline Rudolph, Marią Rumińską, Igorem Osypovem, Agą Zaryan, Zbigniewem Namysłowskim, Judy Niemack, Bitaminą, Vavamuffin, Rosalie Hoffman.
Tymon Trąbczyński –swoją edukacje muzyczną rozpoczął na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Frederyka Chopina w Warszawie, studiował tam kontrabas pod okiem Zbigniewa Wegehaupta, Adama Cegielskiego, Andrzeja Świesa i Michała Barańskiego. Razem ze szkolnym zespołem Bednarska Super Band prowadzonym przez Zbigniewa Namysłowskiego uczestniczył w dwóch edycjach festiwalu Dusseldorf Jazz Rally w 2013 oraz 2014 roku. Swoją naukę na Akademii Muzycznej im. Krola Szymanowskiego kontynuował w klasie kontrabasu jazzowego prowadzonej przez dr. Michała Barańskiego. Podczas studiów otrzymał dużą liczbę nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych z takimi zespołami jak Aga Derlak Trio, Szymon Klekowicki Sekstet, Kuba Banaszek Quartet, Sound of Affection, jak również w kategoriach solowych. Brał on również udział w festiwalach o międzynarodowej randze między innymi w krajach takich jak: Niemcy, Turcja, Szkocja, Mołdawia, Hiszpania, Ukraina, Czechy czy Słowacja. Jest absolwentem uczelni Jazz Campus w Bazylei pod okiem światowej klasy muzyków takich jak: Larry Grenadier, Jorge Rossy, czy Aydin Esen.
Sebastian Kuchczyński – perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville (Kentucky, USA 2007). Współpracuje z takimi zespołami jak Wierba & Schmidt Quintet, Piotr Schmidt Electric Group, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio czy Grzegorz Nagórski Quartet. Koncertował z takimi artystami jak Piotr Wojtasik, Wojciech Karolak, Michael Patches Stewart, Benjamin Drazen, Lora Szafran, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Zbigniew Namysłowski, Monika Borzym. Był kilkukrotnie nominowany do nagrody fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku (za albumy: Ola Trzaska „All round”, Przemysław Florczak „Image Of My Personality”, Biotone „Unspoken Words”).