W ramach festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na pokaz obsypanego nagrodami podczas 48. FPFF w Gdyni filmu Grzegorza Dębowskiego!

TYLE CO NIC + spotkanie z twórcami

17 marca 2024, godz. 17:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 18 zł – w kasie kina Forum i na bilety.bok.bialystok.pl

Gośćmi pokazu będą: reżyser Grzegorz Dębowski i aktorki Monika Kwiatkowska (Teatr Wierszalin), Justyna Godlewska – Kruczkowska (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)
Prowadzenie spotkanie: Rafał Pawłowski

Tyle co nic
Polska 2023, 93′
reż. Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska, Artur Steranko

Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

Film doceniono podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Grzegorza Dębowskiego nagrodzono za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz, grającego główną rolę Artura Paczesnego obwołano najlepszym aktorem, zaś Agnieszka Kwietniewska zdobyła laur dla najlepszej aktorki drugoplanowej!
Grzegorz Dębowski jest też laureatem nagrody Orła 2024 w kategorii ODKRYCIE ROKU!