W ramach 23. Festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? razem z Wydawnictwem Centrala zapraszamy na wernisaż wystawy komiksu

FRANCESCA COLOMBARA: PANIC! DZIENNIK PANDEMICZNY Z WŁOCH

16 marca 2023, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Wystawa komiksu „Panic! Dziennik pandemiczny z Włoch” opowiada o trzymiesięcznej kwarantannie Diego i Violi w małym mieszkanku na przedmieściach Bolonii.

“Płukanie gardła wybielaczem, przyjmowanie kwasu octowego i sterydów, stosowanie olejków eterycznych oraz słonej wody nie chroni przed zakażeniem koronawirusem” – to fragment tekstu „Uwaga na fałszywe wiadomości” z oficjalnej strony włoskiego Ministerstwa Zdrowia!

Diego boi się wszystkiego i chce na zawsze zamknąć się w swoim domu. Viola nosi tylko piżamę i obawia się, że jej rodzina zostanie zarażona. Mają psa o imieniu Panika, który podczas lockdownu gwałtownie rośnie, a zakupy spożywcze czyszczą żelem dezynfekującym.

Komiks i wystawa niczym szkło powiększające przybliżają nam ekosystem Violi i Diego: ich dom.
To historia ich lęków. To autobiograficzna opowieść, w której odkrywamy, że nawet dom może stać się zatłoczonym miejscem.

Francesca Colombara – pochodząca z Bolonii włoska artystka komiksowa i animatorka 2D, której prace wyróżniają się niesamowitym psychodelicznym stylem i surrealistycznymi postaciami. W 2021 roku ukończyła studia na bolońskiej ASP. Jest współzałożycielką studia CIANG zajmującego się animacją 2D, produkującego teledyski, reklamy i eksperymentalne filmy krótkometrażowe.
Jej teledyski “MARTE” i “I Gotta Cry” brały udział w konkursach festiwali filmowych w kraju i poza granicami Włoch. W 2021 r. została rezydentką na Corto Lovere Film Fest, w tym samym roku w wydawnictwie Centrala opublikowano jej powieść graficzną ”Panic! Dziennik pandemiczny z Włoch”.
Współpracowała z Giphy, Fx Cake i Movimenti Production.
Francesca Colombara jest także autorką oprawy graficznej tegorocznego festiwalu.

Polecamy:
https://colombarafrancesca.weebly.com/
https://www.instagram.com/francesca_colombara/