W ramach festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na warsztaty rodzinne z Małgorzatą Tarasewicz-Wosik!

POD WŁASNYM DASZKIEM

17 marca 2024, godz. 12:00-14:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilet: 30 zł / dziecko + opiekun – wyłącznie w kasie kina Forum, po wypełnieniu formularza (poniżej) i otrzymaniu informacji zwrotnej

wiek: 7+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)
informacje: film@bok.bialystok.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Jednych chronią przed słońcem i wiatrem, dla drugich są elementem stroju służbowego, jeszcze inni wyrażają nimi swój niepowtarzalny styl. Jedno jest jednak pewne: każdy ma swój własny daszek, a konkretnie – swoją własną czapkę z daszkiem!
Ten niepozorny fragment garderoby, od dekad odporny na zmiany w modzie, trzyma się na głowach kolejnych pokoleń. Z daszkiem płaskim lub zagiętym, noszonym z przodu lub z tyłu – wyraża charakter właściciela, podkreśla temperament, akcentuje niezależność.

Młodych artystów z głowami pełnymi pomysłów zapraszamy na twórcze rodzinne warsztaty, podczas których – pod okiem Małgorzaty Tarasewicz-Wosik – zaprojektują i “zmalują” własne czapki z daszkiem!
Podczas spotkania przejdziemy przez wszystkie etapy procesu twórczego: od wykonania projektu wymarzonej czapki po jego przeniesienie z kartki papieru na… własną głowę!
Cały proces będzie się opierał na wizji i wyobraźni uczestników, którzy będą mieli okazję w nieskrępowany sposób dać wyraz swojemu stylowi i tym samym dopisać kolejne kartki w historii tego ponadczasowego elementu garderoby!

 

Małgorzata Tarasewicz-Wosik – scenografka, artystka, rzemieślniczka, wytwórczyni i wykonawczyni obiektów, rekwizytów, lalek i kostiumów. Od 1999 roku działa na polu teatralnym, w szczególności teatru lalek i formy. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczno-scenograficzne. Twórczyni projektów oraz wykonawczyni scenografii dla teatrów alternatywnych, prywatnych i instytucjonalnych w Polsce oraz międzynarodowych grup artystycznych.
Absolwentka kierunku Technologii Teatru Lalek w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku oraz magister Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku kulturoznawstwo (specjalizacja: filmoznawstwo). Laureatka III Międzynarodowego Konkursu na formę teatralną / lalkę “Animatus” (2020). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2020). Laureatka Złotej Maski za najlepszy spektakl dla dzieci “Noniek” województwa śląskiego (2022).