Zapraszamy na przedpremierowe pokazy najnowszego filmu Stevena Spielberga – osobistej, mocno autobiograficznej opowieści o dorastaniu w powojennej rzeczywistości USA!

FABELMANOWIE

18 grudnia 2022, godz. 20:00
22 grudnia 2022, godz. 20:00

26 grudnia 2022, godz. 17:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł/w kasie kina, 18 zł/online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

 

Fabelmanowie
USA 2022, 151′
reż. Steven Spielberg
zdjęcia: Janusz Kamiński
obsada: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Gabrielle LaBelle, Judd Hirsh

To historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie, który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy’ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi i naukowiec Burt, czasem ich wizje świata mocno się różnią.

Steven Spielberg zawarł w “Fabelmanach” cząstkę własnych wspomnień z dzieciństwa, relacje z rodzicami i opowiada o swojej pasji do kina, którą rozwijał od dzieciństwa. Film chciał zrealizować od dawna, ale potrzebował blisko szesnastu lat, by przepracować wspomnienia i przekuć je w scenariusz historii o dorastaniu.
Steven Spielberg: Co do “Fabelmanów”, to nie chodziło o metaforę. Chodziło o pamięć.

 

“Fabelmanowie” świetni! Piękny, czuły, subtelny i nostalgiczny film.
Karolina Korwin Piotrowska, Canal+/ Antyradio

Absolutnie najlepszy film Spielberga od co najmniej dekady. Cudowny list miłosny do kina i marzeń, które czasem się spełniają. Idźcie koniecznie!
Rafal Pawłowski, miesięcznik KINO

„Fabelmanowie” to nie tylko film inspirowany wspomnieniami z dzieciństwa Stevena Spielberga, lecz przede wszystkim uniwersalna opowieść o pasji, z której za nic w świecie nie wolno rezygnować, nawet jeśli wymaga poświęceń, a także o tym jak ważna jest rodzina, tolerancja i poszanowanie uczuć innych. A jeśli dodamy do tego znakomite aktorstwo, świetne zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz reżyserską rękę mistrza, „ćpuna kina”, oznacza to tylko jedno: ten film koniecznie trzeba zobaczyć! Jest też specjalny bonus dla fanów Davida Lyncha w epizodycznej roli legendarnego Johna Forda. Mistrzostwo świata!
Aleksandra Szarłat, pisarka, dziennikarka

To jest tak piękny film, że aż mnie zamurowało. Cudowny, idę jeszcze raz, jak tylko będzie w kinach. Dla mnie chyba film roku.
Jakub Demiańczuk, Polityka