Zapraszamy na koncert młodej, ale już utytułowanej białostockiej formacji

DOTS

z gościnnym udziałem zespołu La Venders

18 listopada 2023, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / przedsprzedaż, 30 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

dots to młoda, choć istniejąca od 2017 roku, białostocka formacja, którą tworzą: Ewelina Szoda (wokal, teksty), Patryk Kowalewski (gitara) i Janek Kulik (perkusja).
Zespół ma na koncie spory artystyczny dorobek i wiele sukcesów: m.in. dwukrotnie był laureatem nagrody Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

Zespół, jak sam twierdzi, muzykę traktuje jak podróż, często bawiąc się gatunkami i formami, by móc tworzyć obrazy poruszające, choć nieoczywiste, łącząc je ze szczerymi tekstami. Każdy członek zespołu ma inne muzyczne korzenie, więc czerpie z bardzo różnych inspiracji, otwierając się cały czas na nowe, poszukując przy tym i tworząc, bawiąc się formą, słowem, czy brzmieniem.

dots ma na koncie dwa krążki i sporo singli. Obecnie intensywnie pracuje nad nową płytą. A ponieważ każda kolejna odsłona jest w ich przypadku zaskoczeniem, nie inaczej będzie z nowym albumem: będzie to zupełnie nowa podróż, nowe brzmienie, nowe dots

DOTS na FB
DOTS na IG

 

La Venders to zespół, który uformował się w 2022 roku z grupy przyjaciół, chcących poprzez muzykę dzielić się drzemiącymi w nich emocjami. Szturmem zdobyli lokalną scenę, debiutując podczas Rockowań 2022 – zdobyli wówczas II miejsce. W listopadzie 2022 roku ukazał się ich debiutancki album “Nimis”, gwarantując im miejsce w finale Niebieskiego Mikrofonu Radia Białystok. W tym roku zagrali swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. Obecnie intensywnie pracują nad nowym materiałem.