Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników kina ogląda film, a potem o nim dyskutuje! W kwietniu zaprezentujemy film “Wszystko wszędzie naraz”, który zdominował Oscary 2023, produkcja zdobyła aż siedem statuetek, w tym m.in. za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz oryginalny!

DKF Seniora: WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

5 kwietnia 2023, godz. 10:00

Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 16 zł / normalny, 14 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 12 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcję przed i spotkanie po filmie poprowadzi Michał Jerzy Dąbrowski

Wszystko wszędzie naraz – wersja rozszerzona
USA 2022, 149′
reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert
obsada: Michelle Yeoh, Jamie Lee Curtis, Jonathan Ke Quan, James Hong

Wersja rozszerzona ma wstęp od reżyserów oraz wybrane przez nich materiały making of na koniec filmu. Materiały nie są dostępne nigdzie indziej.

Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej po uznaną szefową kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, “Wszystko wszędzie naraz” to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. Obietnica dana w tytule spełnia się tutaj w 100%, a reżyserski duet udowadnia, że o multiwersum można opowiadać w fascynujący sposób i otrzymać za to jedenaście nominacji do Oscara – wszechstronność kategorii (m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, reżyserię i dla aktorów) pokazuje, że na brawa zasługuje każdy aspekt filmu.

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613