Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na majowy pokaz Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników kina obejrzy wyreżyserowaną przez Artura Żmijewskiego opowieść o losach rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane!

DKF SENIORA: SAMI  SWOI. POCZĄTEK

8 maja 2024, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł / normalny – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl18 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 15 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – tylko w kasie kina

Podczas pokazu dostępna będzie audiodeskrypcja. Film będzie wyświetlony z polskimi napisami dla osób niesłyszących.

Rezerwacja słuchawek do audiodeskrypcji: film@bok.bialystok.pl

Prelekcję przed i spotkanie po filmie poprowadzi dr Karolina Wierel

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

SAMI SWOI. POCZĄTEK
Polska 2023, 119′
 reż. Artur Żmijewski
obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz  Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka)

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.