Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na subtelną i czułą filmową opowieść o sile rodziny oraz na spotkanie z reżyserem!

DKF “GAG”: Silent Love + spotkanie z reż. Markiem Kozakiewiczem

20 lutego 2023, godz. 19:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł / w kasie kina, 16 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prowadzenie spotkania: dr Tomasz Adamski

 

Silent love
reż. Marek Kozakiewicz
Polska, 72′

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

“Silent Love” to subtelna i czuła opowieść o sile rodziny, o przyjmowaniu nowych ról i redefiniowaniu starych; o tym, że mając odwagę kochać, musimy zmierzyć się ze swoimi lękami.

Film został nagrodzony na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity 2022 Nagrodą Specjalną dla Najlepszego Debiutu (Marek Kozakiewicz) oraz Nagrodą za Najlepszy Film Polski (Marek Kozakiewicz). Na Festiwalu Mediów 2022 otrzymał Nagrodę Specjalną im. Aleksandra Kamińskiego (Marek Kozakiewicz). Na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie wygrał Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych (Marek Kozakiewicz).

Specjalne Wyróżnienie Jury festiwalu Slamdance! Nagroda MDR Film Prize dla Najlepszego Filmu z Europy Wschodniej na niemieckim DOK Leipzig!

Nominacja w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny 25. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2023!