Zapraszamy na pokaz nagrodzonej w konkursie międzynarodowym w Sundance, kipiącej energią, zabawnej i wzruszającej opowieści o relacji ojca i córki! 

DKF “GAG”: Georgie ma się dobrze

28 września 2023, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł / w kasie kina, 16 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prowadzenie spotkania: dr Maciej Białous

Georgie ma się dobrze
reż. Charlotte Regan
Wielka Brytania, 84′
w rolach głównych: Harris Dickinson, Lola Campbell

12-letnia Georgie żyje samotnie na przedmieściach Londynu po śmierci mamy, aż do momentu pojawienia się w jej życiu ojca, z którym zaczyna budować niezwykłą relację.

Kipiąca energią, zabawna i wzruszająca opowieść o relacji ojca i córki, która otrzymała Nagrodę Główną w konkursie międzynarodowym w Sundance. Chociaż Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec, Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać, co z humorem ogrywa aktorski duet Loli Campbell i Harrisa Dickinsona (gwiazdy „W trójkącie” Rubena Ostlunda). W efekcie otrzymujemy szaloną historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.

 

Media o filmie:

Filmowa mieszanka Kena Loacha  i Wesa Andersona
Variety

Pełen niezwykłego ciepła
RogerEbert.com

Śmiały, pełen życia i tryskający energią
ScreenDaily

Szalenie czarujący
Collider

Mistrzowski, przewrotny i pełen wyobraźni sposób opowiadania historii
WeLoveCinema

Po filmie zapraszamy na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku ufundowanym przez Baristacja – Kawiarnio-Piekarnia