W ramach cyklu Ciekawi Świata zapraszamy na wyprawę do Afryki!

ROBERT GONDEK: SAFARI MOICH MARZEŃ – TANZANIA, KENIA

20 lutego 2024, godz. 18:00
Klub Fama
Bilet: 20 zł, w kasach Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Afryka to wyjątkowy kontynent pełen kontrastów i tajemnic. Fascynuje, kusi tropikalnymi smakami i zachwyca niesamowitą przyrodą: majestatycznymi sawannami, tajemniczymi dżunglami, malowniczymi wybrzeżami.

Jak pisze Robert Gondek: “Gdy marzę o Afryce wyobrażam sobie przede wszystkim wspaniałą przyrodę: góry, lasy, sawannę, pustynię, zwierzęta i ocean. Na safari moich marzeń wybieram się do Kenii i Tanzanii. Wędruję na pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Zdobywam górę Meru, z której podziwiam najładniejszy afrykański wschód słońca. Nocą wchodzę na wulkan Ol Doinyo Lengai. Podróżuję po zachwycających Parkach Narodowych: Serengeti, Tarangire, Amboseli, Lake Manyara. Podziwiam widoki. Spotykam zwierzęta: słonie, zebry, nosorożce, lwy, lamparty, gepardy. Są tuż obok. Jestem świadkiem Wielkiej Migracji antylop gnu w rezerwacie Masai Mara. Fotografuję ptaki. Pływam po jeziorze Naivasha w poszukiwaniu bielików. Z ukrycia obserwuję flamingi, dudki i żołny. Odwiedzam masajskie wioski w rejonie Highlands i buszmenów nad jeziorem Eyasi. Spaceruję po zatłoczonych ulicach Aruszy, Nairobi i Stone Town na Zanzibarze. Smakuję tropikalne przysmaki: trzcinę cukrową, bananowe piwo, ananasy i jackfruita. A na koniec odpoczywam na plażach Zanzibaru. Tak wygląda safari moich marzeń, będące wynikiem sześciu podróży do Kenii i Tanzanii, o którym chciałbym opowiedzieć”.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego “Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. Prowadzi sklep internetowy Szczyty Afryki z oryginalnymi wyrobami afrykańskimi.

szczytyafryki.pl
facebook.com/SzczytyAfryki
instagram.com/SzczytyAfryki

Po spotkaniu zapraszamy na stoisko, na którym będzie można nabyć m.in. książki i albumy fotograficzne Roberta Gondka, t-shirty z motywami afrykańskimi i inne wyroby ze sklepu Szczyty Afryki.