W ramach cyklu Blues Fama zapraszamy na koncert

BLUESOWY POMOST
wspominamy Ryszarda “Skibę” Skibińskiego w 40. rocznicę jego śmierci

19 czerwca 2023, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 25 zł/przedsprzedaż, 30 zł/w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online: bilety.bok.bialystok.pl

W 2023 roku mija 40 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich harmonijkarzy, lidera Kasy Chorych, członka grupy Krzak i pomysłodawcy festiwalu Jesień z Bluesem – Ryszarda „Skiby” Skibińskiego!

Bluesowy pomost to koncert, podczas którego usłyszymy różne utwory Skiby, zarówno z czasów Kasy Chorych, jak i zespołu Krzak. To projekt łączący pokolenia – na scenie pojawią się znani i doświadczeni muzycy (m.in. z Kasy Chorych i Cynamonowej Kaczki), ale także uczniowie szkoły Studio Gitary Grzegorz Kluczyński, którzy być może po raz pierwszy stykają się z twórczością białostockiej legendy.

Skład zespołu:
Łukasz Przybysz – gitara
Maks Pużyński – gitara
Grzegorz Kluczyński – gitara
Mateusz Kaczyński – gitara basowa
Grzegorz Kawałko – gitara basowa
Paweł Szerszenowicz – perkusja
Tomek Kamiński – harmonijka
Ewa Duszczenko – wokal

Skibę i jego drogę muzyczną wspominać będzie także Robert Trusiak, miłośnik i znawca historii białostockiego bluesa, autor leksykonu “Białostocki odcień bluesa”, współautor (wraz z Markiem Gąsiorowskim) ukazującej się właśnie książki “Skiba. Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim”.